O nás

Jsme Olina FRANCOvá a Jitka ARAZImová a toto je příběh vzniku naší společné značky kožených kabelek FRANCO ARAZZI.

Obě pocházíme z inspirující Prahy a jsme kamarádky a spolužačky ze střední výtvarné školy. (Olina pokračovala ve studiu na Akademii výtvarných umění a Jitka začala pracovat jako ilustrátorka a grafička.)

Nápad pustit se do navrhování a šití vlastních modelů kabelek vznikl v roce 2012 v obchodě s kabelkami, kde jsme si nedokázaly z nabídky vybrat „tu pravou“. V danou chvíli jsme byly zřejmě stejně naladěné a Olina měla navíc svůj sochařský ateliér zčásti nevyužitý.

Náš cíl byl jasný – vymyslet originální, zajímavé kabelky, které na první pohled zaujmou a budou zároveň i funkční.  Jako materiál jsme zvolily kůži – tradiční materiál s jedinečnými vlastnostmi, který stárne do krásy. Rozhodly jsme se používat kůže jen z hospodářských zvířat, kde useň je druhotně zpracovávanou surovinou. Výchozím bodem se pro nás stalo maximální vyznění přírodního materiálu.

A tady začalo naše dobrodružné experimentování s tvarem a formou, které vyústilo v určující znaky našich modelů: minimalistické geometrické tvary, rozložení objemu do plochy, ucha prořezaná přímo do tvaru, zdůraznění geometričnosti dvojitým vrchním švem. Tvarový efekt ale není na úkor funkčnosti, naopak zde nacházíme prostor pro multifunkčnost: kabelky mění barvy, mění se na tašky, tašky na batohy, vnitřní vybavení kabelek na malou kabelku nebo ledvinku.

Vznikl zde velký prostor i pro zapojení fantazie ženy, která model nosí. Sebevědomá žena s originálním myšlením, toužící po hravém, extravagantním módním doplňku -  tato žena je naše zákaznice a pro NÍ jsme založily značku FRANCO ARAZZI.

Do povědomí českého trhu se naše kabelky dostávají díky přehlídkám designu i prostřednictvím předních českých butiků nabízejících originální český design. 

Primární je pro nás experimentování na téma kabelka a vývoj nových modelů. Proto naše kabelky vznikají jen na objednávku a v malých sériích a všechny  jsou autorskými originály.

Naše zákaznice tak vždy dostává do ruky naprosto unikátní model, který jsme navrhly a kompletně zhotovily jen my dvě -

                                                                                                           

Vaše Olina a Jitka